Kontakt

  Emri / Mbiemri (*)

  Email (*)

  Cel / Tel

  Mesazhi

  • ETC, Bulevardi Bajram Curri, kati i 2-të, Tiranë
  • Mob : +355 697058430
  • Email: info@livingrestorant.al
  • Web: www.livingrestorant.al

  Antipasta

  Antipast Italiane (Për dy persona)

  1000Lek

  0

  (proshute crudo, sallam italian dhe miks djathrash)

  Bresaola

  800Lek

  0

  (mish viçi i i stazhionuar me krem djathi ne nje shtrat rukola dhe grana padano)

  Capesante

  600Lek

  0

  (me pure lulelakra dhe sallate pranvere)

  Karkalec në Keri dhe Qumësht Kokosi

  700Lek

  0

  Perime Zgare me Djath Scarmoce

  450Lek

  0

  Sallat Caprese

  500Lek

  0

  (domate, mocarel, borzilok, krem balsamic, vaj ulliri ekstra vergine)

  Sallat Oktapodi

  700Lek

  0

  (oktapod i marinuar me sallat patate)

  Sallata

  Antioksidante

  500Lek

  0

  (rucola, mango, pomodorini, shege)

  Çesar me Pulë

  500Lek

  0

  (sallate jeshile, salce çesar, krutans, fileto pule, grana padano )

  Sallat Salmoni

  600Lek

  0

  (sallat jeshile, miser, mango, pomodorini)

  Sallat Spinaqi dhe Karkalec

  600Lek

  0

  (karkalec, arra, fruta te thata, djath dhe salce me uthull qershie)

  Sallatë Greke

  350Lek

  0

  (sallate jeshile, domate, qepe, kastravec, spec te kuq, ullinj, djath i bardhe dele)

  Sallate Nicoise me Ton të freskët

  600Lek

  0

  (sallat jeshile, ullinj, patate, barbunje e njome, pomodorini, veze fshati, ton i fresket )

  Rizoto

  Oriz Integral me Perime dhe Karkalec

  700Lek

  0

  Risoto me Capesante Karkalec dhe Fistiqe

  600Lek

  0

  Rizoto me Fruta Deti

  700Lek

  0

  Rizoto me Perime të Stinës

  500Lek

  0

  Rizoto Paella për dy

  1450Lek

  0

  (fruta deti, fileto pule, perime te stines, zaferano, e perfunduar ne furre)

  Supa

  Brokoli dhe Krem Djathi

  400Lek

  0

  Supë Domate

  350Lek

  0

  Supë Krem Pule

  350Lek

  0

  Supë me Perime të Stinës

  350Lek

  0

  Supë Peshku

  500Lek

  0

  (me peshk te fresket, me perime ne stil mediteran)

  Pjata Kryesore

  Bërxollë Gici Aromatike

  800Lek

  0

  (pikante ose jo)

  Brinjë Qengji Pane

  950Lek

  0

  (alla franceze me patate dhe perime )

  Chateaubriand

  2500Lek

  0

  (per 2 persona)

  Fileto New Yorku

  1100Lek

  0

  Fileto Pule

  550Lek

  0

  Fileto Pule me Kërpudha e Pana

  700Lek

  0

  Fileto Viçi

  1100Lek

  0

  (me vere te kuqe dhe patate te embel)

  Fileto Viçi

  1000Lek

  0

  Fileto Viçi me Tartuf dhe Fruta

  1100Lek

  0

  Gjoks Pate me Mjalt Salc Soje

  1000Lek

  0

  (e shoqeruar me barbunja )

  Medalion Derri

  800Lek

  0

  (fileto derri me pançete)

  Tagliate Viçi

  1100Lek

  0

  (me rukola, pomodorini, grana)

  Peshk

  Fileto Koce në Zgarë ose Avull alla Franceze

  1100Lek

  0

  (me bizele, qepulka dhe bacon)

  Fileto Levreku

  1100Lek

  0

  (me krem ose salce speci aromatik, me perime)

  Fileto Salmoni në Avull me Perime

  1100Lek

  0

  (spec i kuq, brokoli, kungull, qep e njome, karote, kerpudhe)-veçant

  Salmon Teriaki Stil Japonez me Perime dhe Oriz

  1100Lek

  0

  Ëmbëlsira

  Ëmbëlsirë e Ditës

  300Lek

  0

  Fruta të Stinës

  300Lek

  0

  Krostate me Reçel

  350Lek

  0

  Mus Çokollate

  350Lek

  0

  New York Cheescake

  350Lek

  0

  Tiramisu

  350Lek

  0

  Tortë me Akullore

  350Lek

  0

  Tris Ëmbçlsirash

  350Lek

  0

  Pasta Vegjetariane

  Njoki 4 Djathrat

  500Lek

  0

  (gorgonzola, emmental, parmigiano, mocarel, arra dhe rukola e fresket)

  Paccheri me Domate të freskët dhe Borzilok

  400Lek

  0

  Ravioli Gjalp dhe Sherebel i freskët

  500Lek

  0

  (ravioli me ricotta e spinaq, me gjalpe dhe sherebel, grana padano)

  Spagheti Al Pesto Genovese

  450Lek

  0

  (e pregatitur nga shefat tane)

  Spagheti Alio, Olio, Pepperoncioni

  400Lek

  0

  (pikante)

  Pasta në Furrë

  Cannelloni me Ricotta dhe Spinaq

  550Lek

  0

  (me salce domate dhe mocarel)

  Njoki alla Sorrentina

  550Lek

  0

  (me salce domate dhe mocarel i fresket)

  Pasta me Prodhime Deti

  Paccheri me Salmon të freskët dhe Pana

  650Lek

  0

  Tagliatele me Fileto Peshku

  650Lek

  0

  (fileto, pomodorini, caperi, ullinj)

  Tagliatele me Prodhime Deti

  650Lek

  0

  (Capesante, midhje, karkalec scampi, me domate te fresket ose pana me stil Francez )

  Pasta me Mish

  Caserecce

  550Lek

  0

  (me pule dhe pesto siçiliane)

  Orekiete

  600Lek

  0

  (me ragu qengji, porcini dhe menexhik)

  Paccheri me Lepur

  600Lek

  0

  (me domate te fresket ose pana e kerpudha)

  Pene me Ragu Viçi

  550Lek

  0

  Spaghetti alla Matriciana (Pikante)

  550Lek

  0

  (guanciale, qep, spec djeges dhe salc domate)

  Pica Klasike

  4 Djathëra

  550Lek

  0

  (Gorgonzola, parmixhano, mocarel, emental)

  4 Stinët

  550Lek

  0

  (Proshute koto, kerpudhe, domate e fresket, tono)

  Biancha

  350Lek

  0

  (Mocarel, borzilok)

  Diavola

  550Lek

  0

  (Salc domate, mocarel, sallam pikant kalabrez)

  Fokaçe me Djath të Bardhë dhe Rigon

  250Lek

  0

  Fokaçe me Domate të Marinuar dhe Djath të bardhë

  280Lek

  0

  Fokaçe me Tre Salca

  300Lek

  0

  Fokaçe me Vaj dhe Rigon

  150Lek

  0

  Margarita

  400Lek

  0

  Salc domate, mocarel, borzilok

  Margarita Freska

  500Lek

  0

  (Salc domate, kos di latte, borzilok )

  Fokaçe me Djath të Bardhë dhe Susam

  250Lek

  0

  Pizza Kapriçosa

  550Lek

  0

  (kërpudhë, proshutë, speca, ullinj)

  Pizza Napoletane

  550Lek

  0

  (Salc domate, mocarel, açuge, kaperi, ullinj)

  Proshuto e Kërpudha

  500Lek

  0

  (Salc domate, moçarel, proshuto, kërpudhë)

  Proshuto Koto

  450Lek

  0

  Salc domate, mocarel, proshuto koto

  Tono

  550Lek

  0

  (Tono, ullinj, qepe )

  Vegjetariane

  500Lek

  0

  (salce domate, mocarela, perime te stines)

  Pica të Ëmbla

  Pica Nutela, Banane, Arra

  500Lek

  0

  Pica Nutela, Luleshtrydhe

  500Lek

  0

  Calzone

  Proshuto, Kërpudhë Rikota

  600Lek

  0

  Vegjetarian

  600Lek

  0

  (Salc, mocarela, perime zgare, rikota)

  Pica Speciale

  Delicate

  600Lek

  0

  (Salc, mocarel, fileto pule, philadelphia, tartuf)

  Deliciosa

  600Lek

  0

  (Mocarel, proshuto, sallam pikant, gorgonzola)

  Hawaii Piza

  600Lek

  0

  (Salce, mocarel, prosciutto, ananas)

  Kaprese

  600Lek

  0

  (domate e fresket, kos di latte, rukola, grana)

  Meksikane

  600Lek

  0

  (Salc domate, mocarel, sallam pikant, pule, qep, miser)

  Pizza Bresaola

  700Lek

  0

  (Salc, mocarel, philadelphia, rukola)

  Pizza Living (me 4 shije të ndryshme)

  800Lek

  0

  Sallam Pikant, domate, djath / Tartuf, rukola, speck / Pate ulliri, ton, speca / Proshute krudo, pomodorini, miser

  Primavera

  700Lek

  0

  (Tartuf, rukola, pomodorini, proshut krudo)

  Salmon

  750Lek

  0

  ( Salc domate, mocarel, philadelphia, salmon i tymosur, kaperi )

  Skarmoce dhe Spek

  700Lek

  0

  (Mocarel, skarmoca, spek, kerpudha te fresketa)

  Terezo

  700Lek

  0

  (Tartuf, radikio, sallam pikant, kerpudha, pomodorini)

  Për Fëmijët

  Fileto me Pule Pana

  350Lek

  0

  Kroket Pule me Patate të skuqura

  400Lek

  0

  Pene me Pana

  300Lek

  0

  Pepa-Big

  350Lek

  0

  (Mocarel, Perime, Sallam)

  Pizza Pooh

  350Lek

  0

  (Salçiçe Wystel, Patate, Mocarela )

  Salçiçe me Patate të Skuqura

  300Lek

  0

  Spaghetti me Gjalp dhe Domate të freskët

  300Lek

  0

  Superman

  350Lek

  0

  (Pule, Pana, Patate, Mocarela)

  Topolino

  350Lek

  0

  (Djath, Patate, Mocarela, Ketch Up)