Pjatat Tona

Perime Zgare me Djath Scarmoce

450Lek

Sallat Caprese

(domate, mocarel, borzilok, krem balsamic, vaj ulliri ekstra vergine)

500Lek

Capesante

(me pure lulelakra dhe sallate pranvere)

600Lek

Sallat Oktapodi

(oktapod i marinuar me sallat patate)

700Lek

Karkalec në Keri dhe Qumësht Kokosi

700Lek

Bresaola

(mish viçi i i stazhionuar me krem djathi ne nje shtrat rukola dhe grana padano)

800Lek

Antipast Italiane (Për dy persona)

(proshute crudo, sallam italian dhe miks djathrash)

1000Lek

Sallatë Greke

(sallate jeshile, domate, qepe, kastravec, spec te kuq, ullinj, djath i bardhe dele)

350Lek

Çesar me Pulë

(sallate jeshile, salce çesar, krutans, fileto pule, grana padano )

500Lek

Antioksidante

(rucola, mango, pomodorini, shege)

500Lek

Sallat Spinaqi dhe Karkalec

(karkalec, arra, fruta te thata, djath dhe salce me uthull qershie)

600Lek

Sallate Nicoise me Ton të freskët

(sallat jeshile, ullinj, patate, barbunje e njome, pomodorini, veze fshati, ton i fresket )

600Lek

Sallat Salmoni

(sallat jeshile, miser, mango, pomodorini)

600Lek

Rizoto me Perime të Stinës

500Lek

Rizoto me Fruta Deti

700Lek

Risoto me Capesante Karkalec dhe Fistiqe

600Lek

Oriz Integral me Perime dhe Karkalec

700Lek

Rizoto Paella për dy

(fruta deti, fileto pule, perime te stines, zaferano, e perfunduar ne furre)

1450Lek

Supë Krem Pule

350Lek

Supë me Perime të Stinës

350Lek

Supë Domate

350Lek

Brokoli dhe Krem Djathi

400Lek

Supë Peshku

(me peshk te fresket, me perime ne stil mediteran)

500Lek

Fileto Pule me Kërpudha e Pana

700Lek

Fileto Viçi

(me vere te kuqe dhe patate te embel)

1100Lek

Fileto Viçi me Tartuf dhe Fruta

1100Lek

Bërxollë Gici Aromatike

(pikante ose jo)

800Lek

Gjoks Pate me Mjalt Salc Soje

(e shoqeruar me barbunja )

1000Lek

Brinjë Qengji Pane

(alla franceze me patate dhe perime )

950Lek

Chateaubriand

(per 2 persona)

2500Lek

Fileto Pule

550Lek

Medalion Derri

(fileto derri me pançete)

800Lek

Fileto Viçi

1000Lek

Fileto New Yorku

1100Lek

Tagliate Viçi

(me rukola, pomodorini, grana)

1100Lek

Fileto Levreku

(me krem ose salce speci aromatik, me perime)

1100Lek

Fileto Koce në Zgarë ose Avull alla Franceze

(me bizele, qepulka dhe bacon)

1100Lek

Fileto Salmoni në Avull me Perime

(spec i kuq, brokoli, kungull, qep e njome, karote, kerpudhe)-veçant

1100Lek

Salmon Teriaki Stil Japonez me Perime dhe Oriz

1100Lek

Fruta të Stinës

300Lek

Ëmbëlsirë e Ditës

300Lek

Tiramisu

350Lek

Mus Çokollate

350Lek

New York Cheescake

350Lek

Krostate me Reçel

350Lek

Tortë me Akullore

350Lek

Tris Ëmbçlsirash

350Lek

Spagheti Alio, Olio, Pepperoncioni

(pikante)

400Lek

Paccheri me Domate të freskët dhe Borzilok

400Lek

Spagheti Al Pesto Genovese

(e pregatitur nga shefat tane)

450Lek

Njoki 4 Djathrat

(gorgonzola, emmental, parmigiano, mocarel, arra dhe rukola e fresket)

500Lek

Ravioli Gjalp dhe Sherebel i freskët

(ravioli me ricotta e spinaq, me gjalpe dhe sherebel, grana padano)

500Lek

Njoki alla Sorrentina

(me salce domate dhe mocarel i fresket)

550Lek

Cannelloni me Ricotta dhe Spinaq

(me salce domate dhe mocarel)

550Lek

Tagliatele me Prodhime Deti

(Capesante, midhje, karkalec scampi, me domate te fresket ose pana me stil Francez )

650Lek

Tagliatele me Fileto Peshku

(fileto, pomodorini, caperi, ullinj)

650Lek

Paccheri me Salmon të freskët dhe Pana

650Lek

Spaghetti alla Matriciana (Pikante)

(guanciale, qep, spec djeges dhe salc domate)

550Lek

Pene me Ragu Viçi

550Lek

Caserecce

(me pule dhe pesto siçiliane)

550Lek

Orekiete

(me ragu qengji, porcini dhe menexhik)

600Lek

Paccheri me Lepur

(me domate te fresket ose pana e kerpudha)

600Lek

Fokaçe me Vaj dhe Rigon

150Lek

Fokaçe me Djath të Bardhë dhe Rigon

250Lek

Fokaçe me Djath të Bardhë dhe Susam

250Lek

Fokaçe me Domate të Marinuar dhe Djath të bardhë

280Lek

Fokaçe me Tre Salca

300Lek

Biancha

(Mocarel, borzilok)

350Lek

Margarita

Salc domate, mocarel, borzilok

400Lek

Proshuto Koto

Salc domate, mocarel, proshuto koto

450Lek

Margarita Freska

(Salc domate, kos di latte, borzilok )

500Lek

Proshuto e Kërpudha

(Salc domate, moçarel, proshuto, kërpudhë)

500Lek

Vegjetariane

(salce domate, mocarela, perime te stines)

500Lek

4 Djathëra

(Gorgonzola, parmixhano, mocarel, emental)

550Lek

Pizza Kapriçosa

(kërpudhë, proshutë, speca, ullinj)

550Lek

4 Stinët

(Proshute koto, kerpudhe, domate e fresket, tono)

550Lek

Diavola

(Salc domate, mocarel, sallam pikant kalabrez)

550Lek

Tono

(Tono, ullinj, qepe )

550Lek

Pizza Napoletane

(Salc domate, mocarel, açuge, kaperi, ullinj)

550Lek

Pica Nutela, Banane, Arra

500Lek

Pica Nutela, Luleshtrydhe

500Lek

Proshuto, Kërpudhë Rikota

600Lek

Vegjetarian

(Salc, mocarela, perime zgare, rikota)

600Lek

Kaprese

(domate e fresket, kos di latte, rukola, grana)

600Lek

Hawaii Piza

(Salce, mocarel, prosciutto, ananas)

600Lek

Delicate

(Salc, mocarel, fileto pule, philadelphia, tartuf)

600Lek

Deliciosa

(Mocarel, proshuto, sallam pikant, gorgonzola)

600Lek

Meksikane

(Salc domate, mocarel, sallam pikant, pule, qep, miser)

600Lek

Primavera

(Tartuf, rukola, pomodorini, proshut krudo)

700Lek

Terezo

(Tartuf, radikio, sallam pikant, kerpudha, pomodorini)

700Lek

Pizza Bresaola

(Salc, mocarel, philadelphia, rukola)

700Lek

Skarmoce dhe Spek

(Mocarel, skarmoca, spek, kerpudha te fresketa)

700Lek

Salmon

( Salc domate, mocarel, philadelphia, salmon i tymosur, kaperi )

750Lek

Pizza Living (me 4 shije të ndryshme)

Sallam Pikant, domate, djath / Tartuf, rukola, speck / Pate ulliri, ton, speca / Proshute krudo, pomodorini, miser

800Lek

Spaghetti me Gjalp dhe Domate të freskët

300Lek

Pene me Pana

300Lek

Salçiçe me Patate të Skuqura

300Lek

Fileto me Pule Pana

350Lek

Kroket Pule me Patate të skuqura

400Lek

Pizza Pooh

(Salçiçe Wystel, Patate, Mocarela )

350Lek

Superman

(Pule, Pana, Patate, Mocarela)

350Lek

Pepa-Big

(Mocarel, Perime, Sallam)

350Lek

Topolino

(Djath, Patate, Mocarela, Ketch Up)

350Lek

Antipasta

Antipast Italiane (Për dy persona)

1000Lek

0

(proshute crudo, sallam italian dhe miks djathrash)

Bresaola

800Lek

0

(mish viçi i i stazhionuar me krem djathi ne nje shtrat rukola dhe grana padano)

Capesante

600Lek

0

(me pure lulelakra dhe sallate pranvere)

Karkalec në Keri dhe Qumësht Kokosi

700Lek

0

Perime Zgare me Djath Scarmoce

450Lek

0

Sallat Caprese

500Lek

0

(domate, mocarel, borzilok, krem balsamic, vaj ulliri ekstra vergine)

Sallat Oktapodi

700Lek

0

(oktapod i marinuar me sallat patate)

Sallata

Antioksidante

500Lek

0

(rucola, mango, pomodorini, shege)

Çesar me Pulë

500Lek

0

(sallate jeshile, salce çesar, krutans, fileto pule, grana padano )

Sallat Salmoni

600Lek

0

(sallat jeshile, miser, mango, pomodorini)

Sallat Spinaqi dhe Karkalec

600Lek

0

(karkalec, arra, fruta te thata, djath dhe salce me uthull qershie)

Sallatë Greke

350Lek

0

(sallate jeshile, domate, qepe, kastravec, spec te kuq, ullinj, djath i bardhe dele)

Sallate Nicoise me Ton të freskët

600Lek

0

(sallat jeshile, ullinj, patate, barbunje e njome, pomodorini, veze fshati, ton i fresket )

Rizoto

Oriz Integral me Perime dhe Karkalec

700Lek

0

Risoto me Capesante Karkalec dhe Fistiqe

600Lek

0

Rizoto me Fruta Deti

700Lek

0

Rizoto me Perime të Stinës

500Lek

0

Rizoto Paella për dy

1450Lek

0

(fruta deti, fileto pule, perime te stines, zaferano, e perfunduar ne furre)

Supa

Brokoli dhe Krem Djathi

400Lek

0

Supë Domate

350Lek

0

Supë Krem Pule

350Lek

0

Supë me Perime të Stinës

350Lek

0

Supë Peshku

500Lek

0

(me peshk te fresket, me perime ne stil mediteran)

Pjata Kryesore

Bërxollë Gici Aromatike

800Lek

0

(pikante ose jo)

Brinjë Qengji Pane

950Lek

0

(alla franceze me patate dhe perime )

Chateaubriand

2500Lek

0

(per 2 persona)

Fileto New Yorku

1100Lek

0

Fileto Pule

550Lek

0

Fileto Pule me Kërpudha e Pana

700Lek

0

Fileto Viçi

1100Lek

0

(me vere te kuqe dhe patate te embel)

Fileto Viçi

1000Lek

0

Fileto Viçi me Tartuf dhe Fruta

1100Lek

0

Gjoks Pate me Mjalt Salc Soje

1000Lek

0

(e shoqeruar me barbunja )

Medalion Derri

800Lek

0

(fileto derri me pançete)

Tagliate Viçi

1100Lek

0

(me rukola, pomodorini, grana)

Peshk

Fileto Koce në Zgarë ose Avull alla Franceze

1100Lek

0

(me bizele, qepulka dhe bacon)

Fileto Levreku

1100Lek

0

(me krem ose salce speci aromatik, me perime)

Fileto Salmoni në Avull me Perime

1100Lek

0

(spec i kuq, brokoli, kungull, qep e njome, karote, kerpudhe)-veçant

Salmon Teriaki Stil Japonez me Perime dhe Oriz

1100Lek

0

Ëmbëlsira

Ëmbëlsirë e Ditës

300Lek

0

Fruta të Stinës

300Lek

0

Krostate me Reçel

350Lek

0

Mus Çokollate

350Lek

0

New York Cheescake

350Lek

0

Tiramisu

350Lek

0

Tortë me Akullore

350Lek

0

Tris Ëmbçlsirash

350Lek

0

Pasta Vegjetariane

Njoki 4 Djathrat

500Lek

0

(gorgonzola, emmental, parmigiano, mocarel, arra dhe rukola e fresket)

Paccheri me Domate të freskët dhe Borzilok

400Lek

0

Ravioli Gjalp dhe Sherebel i freskët

500Lek

0

(ravioli me ricotta e spinaq, me gjalpe dhe sherebel, grana padano)

Spagheti Al Pesto Genovese

450Lek

0

(e pregatitur nga shefat tane)

Spagheti Alio, Olio, Pepperoncioni

400Lek

0

(pikante)

Pasta në Furrë

Cannelloni me Ricotta dhe Spinaq

550Lek

0

(me salce domate dhe mocarel)

Njoki alla Sorrentina

550Lek

0

(me salce domate dhe mocarel i fresket)

Pasta me Prodhime Deti

Paccheri me Salmon të freskët dhe Pana

650Lek

0

Tagliatele me Fileto Peshku

650Lek

0

(fileto, pomodorini, caperi, ullinj)

Tagliatele me Prodhime Deti

650Lek

0

(Capesante, midhje, karkalec scampi, me domate te fresket ose pana me stil Francez )

Pasta me Mish

Caserecce

550Lek

0

(me pule dhe pesto siçiliane)

Orekiete

600Lek

0

(me ragu qengji, porcini dhe menexhik)

Paccheri me Lepur

600Lek

0

(me domate te fresket ose pana e kerpudha)

Pene me Ragu Viçi

550Lek

0

Spaghetti alla Matriciana (Pikante)

550Lek

0

(guanciale, qep, spec djeges dhe salc domate)

Pica Klasike

4 Djathëra

550Lek

0

(Gorgonzola, parmixhano, mocarel, emental)

4 Stinët

550Lek

0

(Proshute koto, kerpudhe, domate e fresket, tono)

Biancha

350Lek

0

(Mocarel, borzilok)

Diavola

550Lek

0

(Salc domate, mocarel, sallam pikant kalabrez)

Fokaçe me Djath të Bardhë dhe Rigon

250Lek

0

Fokaçe me Domate të Marinuar dhe Djath të bardhë

280Lek

0

Fokaçe me Tre Salca

300Lek

0

Fokaçe me Vaj dhe Rigon

150Lek

0

Margarita

400Lek

0

Salc domate, mocarel, borzilok

Margarita Freska

500Lek

0

(Salc domate, kos di latte, borzilok )

Fokaçe me Djath të Bardhë dhe Susam

250Lek

0

Pizza Kapriçosa

550Lek

0

(kërpudhë, proshutë, speca, ullinj)

Pizza Napoletane

550Lek

0

(Salc domate, mocarel, açuge, kaperi, ullinj)

Proshuto e Kërpudha

500Lek

0

(Salc domate, moçarel, proshuto, kërpudhë)

Proshuto Koto

450Lek

0

Salc domate, mocarel, proshuto koto

Tono

550Lek

0

(Tono, ullinj, qepe )

Vegjetariane

500Lek

0

(salce domate, mocarela, perime te stines)

Pica të Ëmbla

Pica Nutela, Banane, Arra

500Lek

0

Pica Nutela, Luleshtrydhe

500Lek

0

Calzone

Proshuto, Kërpudhë Rikota

600Lek

0

Vegjetarian

600Lek

0

(Salc, mocarela, perime zgare, rikota)

Pica Speciale

Delicate

600Lek

0

(Salc, mocarel, fileto pule, philadelphia, tartuf)

Deliciosa

600Lek

0

(Mocarel, proshuto, sallam pikant, gorgonzola)

Hawaii Piza

600Lek

0

(Salce, mocarel, prosciutto, ananas)

Kaprese

600Lek

0

(domate e fresket, kos di latte, rukola, grana)

Meksikane

600Lek

0

(Salc domate, mocarel, sallam pikant, pule, qep, miser)

Pizza Bresaola

700Lek

0

(Salc, mocarel, philadelphia, rukola)

Pizza Living (me 4 shije të ndryshme)

800Lek

0

Sallam Pikant, domate, djath / Tartuf, rukola, speck / Pate ulliri, ton, speca / Proshute krudo, pomodorini, miser

Primavera

700Lek

0

(Tartuf, rukola, pomodorini, proshut krudo)

Salmon

750Lek

0

( Salc domate, mocarel, philadelphia, salmon i tymosur, kaperi )

Skarmoce dhe Spek

700Lek

0

(Mocarel, skarmoca, spek, kerpudha te fresketa)

Terezo

700Lek

0

(Tartuf, radikio, sallam pikant, kerpudha, pomodorini)

Për Fëmijët

Fileto me Pule Pana

350Lek

0

Kroket Pule me Patate të skuqura

400Lek

0

Pene me Pana

300Lek

0

Pepa-Big

350Lek

0

(Mocarel, Perime, Sallam)

Pizza Pooh

350Lek

0

(Salçiçe Wystel, Patate, Mocarela )

Salçiçe me Patate të Skuqura

300Lek

0

Spaghetti me Gjalp dhe Domate të freskët

300Lek

0

Superman

350Lek

0

(Pule, Pana, Patate, Mocarela)

Topolino

350Lek

0

(Djath, Patate, Mocarela, Ketch Up)