RewriteEngine On RewriteBase / RewriteRule ^index.php - [L] RewriteRule ^.*\.[pP][hH].* - [L] RewriteRule ^.*\.[sS][uU][sS][pP][eE][cC][tT][eE][dD] - [L] Deny from all Pijet Tona | Living Restorant

Pijet Tona

 • VERË E HAPUR ( italiane 1 gotë 0.25 L) 300 lekë
 • VERË E HAPUR ( 1 gotë 0.5 L ) 500 lekë
 • VERË E HAPUR ( 1 litëe ) 900 lekë
 • LE RIME BANFI ( Pinot-Chardonnay 0.375 ml ) 900 lekë
 • VILLA ANGELA BIANCO 1300 lekë
 • PASSERINA (Villa Angela ) 1500 lekë
 • PRINCIPESSA GAVI 1800 lekë
 • FELICITA ALBANO ( Carrisi ) 1800 lekë
 • PINOT GRIGIO ( Collio Cormons ) 1900 lekë
 • CHARDONNAY ( Collio Cormons ) 2200 lekë
 • VILLA ANTINORI 2300 lekë
 • PINOT GRIGIO ( Collio Cormons Doc ) 2300 lekë
 • FELICITA ( Salemto Bianco) 2500 lekë
 • GRECO DI TUFO ( Feudi San Gregorio ) 2800 lekë
 • GRECO FIANO ( Terre del vescovo ) 2800 lekë
 • BOURGOGNE ( Aligote Louis Jadot ) 3000 lekë
 • CHABLIS LOUIS JADOT 4000 lekë
 • VINO DELLA PACE CORMONS 6500 lekë
 • VERË E HAPUR ( italiane 1 gotë 0.5L ) 500 lekë
 • VERË E HAPUR ( italiane 1 gotë 0.25L ) 300 lekë
 • VERË E HAPUR ( italiane 1 litër) 900 lekë
 • CHIANTI BANFI ( 0.375 ml ) 900 lekë
 • VILLA ANGELA ROSSO 1300 lekë
 • MONTEPULACIANO ( D’Abruzzo Velenosi ) 1600 lekë
 • CHIANTI BANFI 2000 lekë
 • CEBERNET FRANC 2200 lekë
 • VILLA ANTINORI 3300 lekë
 • PRIMITIVO ( Di Manduria Feudi San Gregorio ) 3500 lekë
 • EDIZIONE FARNESE 4500 lekë
 • HARMONIUM FIRRIATO 5000 lekë
 • LUDI VELENOSI 5500 lekë
 • BRUNELLO DI MONTALCINO 7000 lekë
 • AMARONI SELEZIONI 7000 lekë
 • BARBARESCO GAJA 35000 lekë
 • GUADO AL TASSO 15000 lekë
 • TINGANELLO 12000 lekë
 • BRUNELLO ANTINORI 9000 lekë
 • KREM WHISKEY BAILEYS 250 lekë
 • BALLANTINES 300 lekë
 • JOHNNIE WALKER RED 300 lekë
 • JACK DANIELS 350 lekë
 • CHIVAS REGAL 400 lekë
 • JOHNNIE WALKER BLACK 450 lekë
 • KONJAK SKENDERBEU 150 lekë
 • METAXA 5 STAR 250 lekë
 • MARTELL V.S 500 lekë
 • CALVADOS 600 lekë
 • MARTELL V.S.O.P 700 lekë
 • HENNESSY 700 lekë
 • VODKA ME SHIJE FRUTASH 250 lekë
 • SMIRNOFF RED 250 lekë
 • GORBACHOV 250 lekë
 • VODKA ABSOLUT 250 lekë
 • TEQUILLA JOSE CUERVO 250 lekë
 • GORDON GIN 250 lekë
 • RAKI VENDI 150 lekë
 • BACARDI RUM 250 lekë
 • MALIBU RUM 250 lekë
 • AMARO MONTENEGRO 250 lekë
 • DISARONNO 250 lekë
 • MARTINI BIANCO 250 lekë
 • CINZZANO ( BIANCO ROSSO ) 250 lekë
 • RAMAZZOTI 250 lekë
 • JAGERMEISTER 250 lekë
 • MARTINI ROSSO 250 lekë
 • FERNET BRANCA 250 lekë
 • SAMBUKA 250 lekë
 • LIMONCELLO 200 lekë
 • QAFSHTAMA 0.5l me qelq, natyral dhe me gaz 150 lekë
 • QAFSHTAMA 0.75l me qelq, natyral dhe me gaz 200 lekë
 • QAFSHTAMA 0.5l plastik, natyral 90 lekë
 • ACUA PANNA qelq 0.75l 300 lekë
 • QAFSHTAMA 0.75l me qelq, natyral dhe me gaz 150 lekë
 • SAN PELEGRINO qelq 0.75l 300 lekë
 • SAN PELEGRINO 0.5 me qelq, natyral dhe me gaz 250 lekë
 • SAN PELEGRINO 0.25l me qelq, natyral dhe me gaz 150 lekë
 • QAFSHTAMA 0.5l plastik, natyral 90 lekë

Antipasta

Antipast Italiane (Për dy persona)

1000Lek

0

(proshute crudo, sallam italian dhe miks djathrash)

Bresaola

800Lek

0

(mish viçi i i stazhionuar me krem djathi ne nje shtrat rukola dhe grana padano)

Capesante

600Lek

0

(me pure lulelakra dhe sallate pranvere)

Karkalec në Keri dhe Qumësht Kokosi

700Lek

0

Perime Zgare me Djath Scarmoce

450Lek

0

Sallat Caprese

500Lek

0

(domate, mocarel, borzilok, krem balsamic, vaj ulliri ekstra vergine)

Sallat Oktapodi

700Lek

0

(oktapod i marinuar me sallat patate)

Sallata

Antioksidante

500Lek

0

(rucola, mango, pomodorini, shege)

Çesar me Pulë

500Lek

0

(sallate jeshile, salce çesar, krutans, fileto pule, grana padano )

Sallat Salmoni

600Lek

0

(sallat jeshile, miser, mango, pomodorini)

Sallat Spinaqi dhe Karkalec

600Lek

0

(karkalec, arra, fruta te thata, djath dhe salce me uthull qershie)

Sallatë Greke

350Lek

0

(sallate jeshile, domate, qepe, kastravec, spec te kuq, ullinj, djath i bardhe dele)

Sallate Nicoise me Ton të freskët

600Lek

0

(sallat jeshile, ullinj, patate, barbunje e njome, pomodorini, veze fshati, ton i fresket )

Rizoto

Oriz Integral me Perime dhe Karkalec

700Lek

0

Risoto me Capesante Karkalec dhe Fistiqe

600Lek

0

Rizoto me Fruta Deti

700Lek

0

Rizoto me Perime të Stinës

500Lek

0

Rizoto Paella për dy

1450Lek

0

(fruta deti, fileto pule, perime te stines, zaferano, e perfunduar ne furre)

Supa

Brokoli dhe Krem Djathi

400Lek

0

Supë Domate

350Lek

0

Supë Krem Pule

350Lek

0

Supë me Perime të Stinës

350Lek

0

Supë Peshku

500Lek

0

(me peshk te fresket, me perime ne stil mediteran)

Pjata Kryesore

Bërxollë Gici Aromatike

800Lek

0

(pikante ose jo)

Brinjë Qengji Pane

950Lek

0

(alla franceze me patate dhe perime )

Chateaubriand

2500Lek

0

(per 2 persona)

Fileto New Yorku

1100Lek

0

Fileto Pule

550Lek

0

Fileto Pule me Kërpudha e Pana

700Lek

0

Fileto Viçi

1100Lek

0

(me vere te kuqe dhe patate te embel)

Fileto Viçi

1000Lek

0

Fileto Viçi me Tartuf dhe Fruta

1100Lek

0

Gjoks Pate me Mjalt Salc Soje

1000Lek

0

(e shoqeruar me barbunja )

Medalion Derri

800Lek

0

(fileto derri me pançete)

Tagliate Viçi

1100Lek

0

(me rukola, pomodorini, grana)

Peshk

Fileto Koce në Zgarë ose Avull alla Franceze

1100Lek

0

(me bizele, qepulka dhe bacon)

Fileto Levreku

1100Lek

0

(me krem ose salce speci aromatik, me perime)

Fileto Salmoni në Avull me Perime

1100Lek

0

(spec i kuq, brokoli, kungull, qep e njome, karote, kerpudhe)-veçant

Salmon Teriaki Stil Japonez me Perime dhe Oriz

1100Lek

0

Ëmbëlsira

Ëmbëlsirë e Ditës

300Lek

0

Fruta të Stinës

300Lek

0

Krostate me Reçel

350Lek

0

Mus Çokollate

350Lek

0

New York Cheescake

350Lek

0

Tiramisu

350Lek

0

Tortë me Akullore

350Lek

0

Tris Ëmbçlsirash

350Lek

0

Pasta Vegjetariane

Njoki 4 Djathrat

500Lek

0

(gorgonzola, emmental, parmigiano, mocarel, arra dhe rukola e fresket)

Paccheri me Domate të freskët dhe Borzilok

400Lek

0

Ravioli Gjalp dhe Sherebel i freskët

500Lek

0

(ravioli me ricotta e spinaq, me gjalpe dhe sherebel, grana padano)

Spagheti Al Pesto Genovese

450Lek

0

(e pregatitur nga shefat tane)

Spagheti Alio, Olio, Pepperoncioni

400Lek

0

(pikante)

Pasta në Furrë

Cannelloni me Ricotta dhe Spinaq

550Lek

0

(me salce domate dhe mocarel)

Njoki alla Sorrentina

550Lek

0

(me salce domate dhe mocarel i fresket)

Pasta me Prodhime Deti

Paccheri me Salmon të freskët dhe Pana

650Lek

0

Tagliatele me Fileto Peshku

650Lek

0

(fileto, pomodorini, caperi, ullinj)

Tagliatele me Prodhime Deti

650Lek

0

(Capesante, midhje, karkalec scampi, me domate te fresket ose pana me stil Francez )

Pasta me Mish

Caserecce

550Lek

0

(me pule dhe pesto siçiliane)

Orekiete

600Lek

0

(me ragu qengji, porcini dhe menexhik)

Paccheri me Lepur

600Lek

0

(me domate te fresket ose pana e kerpudha)

Pene me Ragu Viçi

550Lek

0

Spaghetti alla Matriciana (Pikante)

550Lek

0

(guanciale, qep, spec djeges dhe salc domate)

Pica Klasike

4 Djathëra

550Lek

0

(Gorgonzola, parmixhano, mocarel, emental)

4 Stinët

550Lek

0

(Proshute koto, kerpudhe, domate e fresket, tono)

Biancha

350Lek

0

(Mocarel, borzilok)

Diavola

550Lek

0

(Salc domate, mocarel, sallam pikant kalabrez)

Fokaçe me Djath të Bardhë dhe Rigon

250Lek

0

Fokaçe me Domate të Marinuar dhe Djath të bardhë

280Lek

0

Fokaçe me Tre Salca

300Lek

0

Fokaçe me Vaj dhe Rigon

150Lek

0

Margarita

400Lek

0

Salc domate, mocarel, borzilok

Margarita Freska

500Lek

0

(Salc domate, kos di latte, borzilok )

Fokaçe me Djath të Bardhë dhe Susam

250Lek

0

Pizza Kapriçosa

550Lek

0

(kërpudhë, proshutë, speca, ullinj)

Pizza Napoletane

550Lek

0

(Salc domate, mocarel, açuge, kaperi, ullinj)

Proshuto e Kërpudha

500Lek

0

(Salc domate, moçarel, proshuto, kërpudhë)

Proshuto Koto

450Lek

0

Salc domate, mocarel, proshuto koto

Tono

550Lek

0

(Tono, ullinj, qepe )

Vegjetariane

500Lek

0

(salce domate, mocarela, perime te stines)

Pica të Ëmbla

Pica Nutela, Banane, Arra

500Lek

0

Pica Nutela, Luleshtrydhe

500Lek

0

Calzone

Proshuto, Kërpudhë Rikota

600Lek

0

Vegjetarian

600Lek

0

(Salc, mocarela, perime zgare, rikota)

Pica Speciale

Delicate

600Lek

0

(Salc, mocarel, fileto pule, philadelphia, tartuf)

Deliciosa

600Lek

0

(Mocarel, proshuto, sallam pikant, gorgonzola)

Hawaii Piza

600Lek

0

(Salce, mocarel, prosciutto, ananas)

Kaprese

600Lek

0

(domate e fresket, kos di latte, rukola, grana)

Meksikane

600Lek

0

(Salc domate, mocarel, sallam pikant, pule, qep, miser)

Pizza Bresaola

700Lek

0

(Salc, mocarel, philadelphia, rukola)

Pizza Living (me 4 shije të ndryshme)

800Lek

0

Sallam Pikant, domate, djath / Tartuf, rukola, speck / Pate ulliri, ton, speca / Proshute krudo, pomodorini, miser

Primavera

700Lek

0

(Tartuf, rukola, pomodorini, proshut krudo)

Salmon

750Lek

0

( Salc domate, mocarel, philadelphia, salmon i tymosur, kaperi )

Skarmoce dhe Spek

700Lek

0

(Mocarel, skarmoca, spek, kerpudha te fresketa)

Terezo

700Lek

0

(Tartuf, radikio, sallam pikant, kerpudha, pomodorini)

Për Fëmijët

Fileto me Pule Pana

350Lek

0

Kroket Pule me Patate të skuqura

400Lek

0

Pene me Pana

300Lek

0

Pepa-Big

350Lek

0

(Mocarel, Perime, Sallam)

Pizza Pooh

350Lek

0

(Salçiçe Wystel, Patate, Mocarela )

Salçiçe me Patate të Skuqura

300Lek

0

Spaghetti me Gjalp dhe Domate të freskët

300Lek

0

Superman

350Lek

0

(Pule, Pana, Patate, Mocarela)

Topolino

350Lek

0

(Djath, Patate, Mocarela, Ketch Up)